TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJE YARIŞMASI DÜZENLENECEK

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destek Programları (BİDEP) Başkanlığınca ön lisans ve lisans öğrencilerinin ülkemizin ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda bilimsel çözümler üretmelerini ve bu doğrultuda bilgi ve becerilerini arttıracak projeler geliştirmelerini teşvik etmek amacıyla 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları düzenlenecek.

2020 yılında sekizinci kez düzenlenecek olan yarışma; Akıllı Şehirler ve Ulaşım, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Eğitim, Enerji ve Çevre, Gıda ve Tarım, Makine İmalatı ve Otomotiv, Sağlık, Savunma, Uzay ve Havacılık, Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik kategorilerinde olacak.

Yarışmaya başvuru 16 Mart 2020 tarihinde son bulacak. Başvurular e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden alınacak.

Yarışmayla ilgili, “Yeni TÜBİTAK olarak ülkemizin bilim temelli bilgi ve teknoloji üretimi ile milli teknoloji hamlesine ve bunun için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynaklarının gelişimi süreçlerine katkı sağlamak amacıyla destekleyici ve teşvik edici programlar ile etkinlikler yürütüyoruz. Bu amaç çerçevesinde her yıl üniversite öğrencilerimize yönelik 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarını düzenlemekteyiz. Bu yarışmaların temel amacı, gençlerimizi düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamaktır. Sahip olduğunuz özgün fikirlerin bu yıl sizler için belirlediğimiz temalar ile ilişkilendirilmesini araştırma projesine dönüştürmenizi beklemekteyiz. Yarışma sonunda verilen ödüller bu yarışmanın amacı değil, siz değerli öğrencilerimizi bilimsel çalışma yapmaya motive eden bir araçtır. Sevgili gençler en önemli ödül sizlerin bu süreçteki kazanımlarınızdır. Siz değerli öğrencilerimizi bilime açılan heyecan dolu bu etkinliklere katılmaya davet ediyoruz.“ denildi. İHA

0 Reviews

Write a Review

admin

Öncekini oku

Kayseri OSB Teknik Koleji, İzmirspor karşısında

Sonrakini oku

KORONAVİRÜS TÜRKİYE’DE!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir