<strong>208 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇAN BÜYÜKŞEHİR, KAPALI MAHALLE YOLU BIRAKMADI</strong>

208 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇAN BÜYÜKŞEHİR, KAPALI MAHALLE YOLU BIRAKMADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, etkili olan kar yağışı nedeniyle 8 ilçede kapanan 208 mahalle yolunu ulaşıma açarak, kapalı mahalle yolu bırakmadı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri, merkez ve 16 ilçe olmak üzere 7 noktada özverili çalışma yürütüyor.

KIRSAL HİZMETLER, ANINDA MÜDAHALE EDİYOR

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri ise 16 ilçeye bağlı mahalle yollarında karla mücadele için 7 noktada 24 saat çalışma esasına göre etkili olan kar yağışı ile birlikte karla mücadeleye anında müdahale ediyor.

BİR GÜNDE BİN 664 KİLOMETRELİK YOL AĞINDA KAR TEMİZLİĞİ

Toplam 128 personel ve 60 araç ile hizmet eden Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, kar yağışı nedeniyle kapalı olan Bünyan ilçesinde 19, Develi’de 25, Özvatan’da 3, Pınarbaşı’da 75, Sarıoğlan’da 3, Sarız’da 35, Tomarza’da 30 ve Yahyalı’da 18 olmak üzere bin 664 kilometrelik yol ağında 208 mahalle yolunu ulaşıma açtı.

Öte yandan Büyükşehir ekipleri Sarız Yeşilkent’teki verici istasyonuna ulaşmak isteyen TRT ekibinin de yolunu ulaşıma açarak, ekiplerin bölgeye ulaşmasını sağladı.

Ekiplerin, yoğun çalışması sonucu şehir merkezi ve kırsalda kapalı yol kalmazken, ekipler yol genişletme ve temizleme çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

KATEGORİ
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )