BÜYÜKKILIÇ GÖREVDEN AYRILIRSA KABAK ÖZHASEKİ’NİN BAŞINA   MI  PATLAR  !

BÜYÜKKILIÇ GÖREVDEN AYRILIRSA KABAK ÖZHASEKİ’NİN BAŞINA MI PATLAR !

Evet son dönemde Kayseri’nin meşhur bağ oturmaları, ev oturmaları gibi önemli fikir alışverişlerinin yapıldığı, “sohbetlerin” yapıldığı yerlerde, herkes birbirine bunu soruyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç görevini bırakacak mı ?


Birara bir dedikodu çıkmıştı, sonra şehir efsanesine dönüştü….. Büyükkılıç Başkan, belediye başkanı seçildii ilk aylardaydı, bir ilçe ziyaretinde cami çıkışı fenalaşmış da, durumu iyi değilmiş de, sağlık nedeniyle istifa edecekmiş de… , gibi fısıltı gazetesi rüzgarları esmişti.


Aslı çıkmadı.


Şimdi de deniyor ki, 2023’te milletvekili adaylığı için başkanlıktan istifa edip yerini Kayseri Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Bekir YILDIZ’a bırakacakmış.


Yani iddianın kurgusu şöyle ;


Güya perdenin öbür tarafında, kapalı kapılar ardından yapılan görüşmeler, pazarlıklar sonucu zaten Büyükkılıç’ın aday olmasını istemeyenler şimdi Büyükkılıç’a yeni bir teklif sunmuşlar.
“Memduh bey, Seni 2023’te seçilecek sıradan (1’den en fazla 4’e kadar, 4 de şüpheli de bana göre, bugün için) Kayseri milletvekili adayı gösterelim. Sen istifa et seçimlere 3-5 ay kala, sonra yerine Meclis üyesi Bekir Yıldız’ı seçelim (oturtalım) 1 sene kadar da Bekir ABİ de Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmuş olsun, sonrasında biz zaten Mustafa Palancıoğlu’nu oraya layık görüyoruz”


Böyle mi dediler, başka cümlelerle mi anlattılar bilmiyorum ama bu içerikte bir konuşmanın yapıldığı artık Kayseri’de neredeyse her sohbetin konusu.


Ben de bu iddiaları AK Parti Genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin Erdoğan’ın ardından yaptığı değerlendirme toplantısının sonunda , kendisine sordum. Hatta kendisi de sanırım benimle dalga geçmek için “ evet basın toplantımızın en önemli konusu da bu” diyerek etrafındakileri gülmeye zorlayan bir de cümle kullandı. Ama sonuçta hem İsmail Tamer hem de Büyükkılıç şehirde konuşulan önemli bir konuya açıklık getirilmiş oldu.


Orada Kayseri’nin önemli milletvekillerinden Dr. İsmail Tamer olduğu için onu da sordum hemen arkasından da Memduh Büyükıkılç hakkındaki iddiayı sordum.
Her ikisi de yanıt verdi.


Kayseri milletvekili Tamer, ”Hayır asla aday olmayacağım” demediği gibi “büyüklerim devam et derse de ederim” diyerekx hala bu görevi layıkıyla yapmaya muktedir olduğunu da, alenen açıkladı.
Memduh Başkan ise “kendisinin 2023’te Başkanlıktan istifa edip milletvekili adayı olup olmayacağı” konusundaki soruya ise hemen yanında oturan Özhaseki’yi işaret ederek yanıtladı ve dedi ki :
“Sorduğunuz sorunun, yanıtının muhatabı, yanımda oturuyor, Genel Başkan yardımcım, ‘O’ bilir “
AK Parti Genel Başkan yardımcısı (yerel yönetimlerden sorumlu) Mehmet Özhaseki de adeta Büyükkılıç’ı doğrulayarak, “evet o konuda kararı ben vereceğim “ dercesine , şunu söyledi, ,”yerel yönetimlerden sorumlu olduğum için, bu konuda kabak yine benim başıma patlayacak herhalde”


Sanki, 2023 milletvekili ve Başkanlık seçiminde, Kayseri’de acayip işler olacak gibi, ama, bu acayip işler, yine 30 yıldır şehri yönetenler arasında olur biterse, bu sefer gerçekten Kayseri’de ACAYİP İŞLER olur, buna şehrin tüm ABİLERİ de hayret eder !


Ama yine de, neye malolursa olsun, bu ABİLERİN şehri, YİNE kendilerine göre dizayn etmeyi , Erdoğan’a rağmen, ISRARLA deneyeceklerini düşünüyorum !


Parti kimsenin umurunda değil gibime geliyor , göreceğiz.


Ama yine de, neye malolursaolsun,bu ABİLERİN şehri YİNE kendilerine göre dizayn etmeyi , Erdoğan’a rağmen, ISRARLA deneyeceklerini düşünüyorum !


Parti kimsenin umurunda değil gibime geliyor , göreceğiz.

KATEGORİ
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )