Öğrenciler eTwinning Projesiyle Barışa Katkı Sağlıyor!

Kayseri Melikgazi ilçesinde farklı okulların da yer aldığı dünyada barışa katkı sunan büyük barış yapıcıları tanımak ve onları rehber alarak dünya barışına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen e-Twinning projesi devam ediyor.

Öğrenciler  eTwinning  Projesiyle  Barışa  Katkı  Sağlıyor!
10 Mayıs 2022 - 09:39
Kuruculuğunu Isparta Şehit Güngör Dolunay İlkokulu İngilizce Öğretmeni Selin Taştekin ve Kayseri Besime Özderici İlkokulu sınıf öğretmeni Selma Yumlu’nun yaptığı projede Kayseriyi İbrahim Yüzbaşıoğlu İlkokulundan Şenay Erbaş ve kurucu Selma Yumlu temsil ediyor.
 Proje kapsamında öğrenciler İsveç, İspanya, Yunanistan, Litvanya, Romanya, Yunanistan gibi Avrupa ülkelerinden akranlarıyla birlikte barış konusu üzerinde çalışma imkanı buldular. Proje etkinliklerinde merkeze alınan P4C(Çocuklar İçin Felsefe) yaklaşımıyla barış konusunu felsefi bir biçimde ele alan öğrenciler bu alanda çeşitli araştırmalar yaparak sunum ve videolar hazırlayıp bir hikaye kitabı yazdılar. İbrahim Yüzbaşıoğlu İlkokulundan Şenay Erbaş ve öğrencileri barış ve hoşgörünün simgesi olan Mevlana‘yı ortak okullara tanıtmışlardır.

E-twinning nedir?
E-twinning eylemi, Avrupa Birliği, E-twinning'e üye okulların gerekli altyapıyı sağlayarak Bilgi ve İletişim Teknolojilerini kullanarak işbirliği yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan bir Avrupa Komisyonu girişimidir.

 
Bu haber 35 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum