Pazaryerini gezen Gürer, bir dokundu bin ah işitti...

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde’nin Çiftlik ilçesinde pazaryerini gezdi. Pazarcı esnafının satış yapamadığından, vatandaşın da fiyat pahalılığından yakındığı Çiftlik’te, yıllar sonra ilk kez açılan İkinci el giysi tezgahları, pazaryerinin en çok revaçta olan bölümleri oldu. Gürer’e dert yanan bir pazarcı esnafı ise geçen hafta 15 liraya satıp kar ettiği Osmaniye fıstığını bu hafta 20 liraya sattığı halde kazanamadığını söylerken, anlık fiyat dalgalanmalarının ilçe pazarlarını bile nasıl olumsuz etkilediğini gözler önüne serdi.

Pazaryerini gezen Gürer, bir dokundu bin ah işitti...
22 Kasım 2021 - 17:07
 Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde’yi adım adım gezerek, vatandaşlarla bir araya gelip, sorun ve taleplerini dinlemeyi sürdürüyor.

CHP Milletvekili Gürer,  bu hafta sonu Niğde’nin Çiftlik ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. İlçe pazarını gezen Gürer’e pazarcı esnafı ve alışveriş için pazara gelen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Emekli olduğunu söyleyen bir kadın vatandaş eve sıvı yağ alamayacak duruma geldiklerini belirterek, “Bir sıvı yağ 110 lira olmuş. Ben emekli maaşı ile bu yağı nasıl alacağım? Ve ısınmak için tezek yakıyoruz. Kömürün fiyatı 700 lirayı geçmiş” dedi.

Pazaryerlerinin ise en canlılığın  olmadığına vurgu yapan vatandaş, “Her şey ateş pahası Allah yardımcımız olsun. Sizlerin sayesinde inşallah bu sıkıntılar düzelir” diye konuştu.

CHP Milletvekili Gürer, ülkemizde yaşanan ekonomik krizin yansımalarının ile pazarlarında da görüldüğüne dikkat çekerek, “Halen ekonomide pembe tablo çizenler, ilçe pazarlarını gelip krizin hangi boyutlara ulaştığını görebilir” ifadelerini kullandı.

 
Bu haber 72 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum