RASİM ARI: KAYSERİLİ HEMŞEHİRLİLERİMİZDEN HELALLİK İSTİYORUM

Açıklamalarıyla gündeme oturan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, pazartesi akşamlarının iddialı programı Kent Raporu’na konuk oldu. Arı, “Tekrar bütün Kayserili hemşehirlilerimizden helallik istiyorum.” Dedi.

RASİM ARI: KAYSERİLİ HEMŞEHİRLİLERİMİZDEN HELALLİK İSTİYORUM
12 Ocak 2021 - 17:32 - Güncelleme: 12 Ocak 2021 - 20:00

Kent Türk Televizyonu yaptığı programlarla gündemi belirlemeye devam ediyor. Gazeteci Ahmet Bolat ve Mustafa Duran’ın hazırlayıp sunduğu Kent Raporu programının bu haftaki konuğu Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı oldu.


Başkan Arı, özellikle son günlerde gündemi çokça meşgul eden “Kapadokya Krallığı” konusundaki yaptığı açıklamalar hakkında konuştu. Arı, “Kapadokya’nın merkezi tabiki Nevşehir.. Kayserililer bizim hemşehrimiz bizler aynı amaca hizmet eden birbirleri ile sarsılmaz ağı olan iki tane iliz. O konu tamamen başka bir yere savrulmuştur. Uzun süren bir toplantıydı ve başka bir mevzu ile bağlantılı olduğu için orayı hedef aldığım düşünüldü ama öyle bir şey asla mümkün değil. İlk duyulduğunda yanlış algılanmış olabilir.  O gün söyledim yine söylüyorum alınan bütün Kayserili hemşehirlilerimiz haklarını helal etsin lütfen. Bizim kişiliğimizde öyle tartışmacı bir üslup yok ve asla olamaz. Ve Memduh ağabey de bizim ağabeyimiz.. Bizin Erciyes ile Kapadokya arasındaki turizmin canlanması için işbirliğini yapabilmemiz lazım.” Dedi.


Gazetecilerin, “Kayseri için neler söylemek istersiniz?” sorusu üzerine Arı, “Şehrin hakkını hukukunu korumak adına sert davranıyoruz ama bu kardeşlerimiz ile kavgaya asla sebep değildir asla yanlış anlamalara fırsat vermemek gerekir. Biz kardeşiz. Bazen konuşmalar yanlış anlaşılabiliyor helallik istemekle karizma çizilmez. Olur böyle şeyler. Tekrar bütün Kayserili hemşehirlilerimizden helallik istiyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Bu haber 115 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum