WHATSAPP SÖZLEŞMESİ NEDİR? NASIL İPTAL EDİLİR? WHATSAPP SÖZLEŞMESİNDE HANGİ MADDELER VAR? ALTERNATİF UYGULAMALAR NELERDİR?

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ NEDİR? NASIL İPTAL EDİLİR? WHATSAPP SÖZLEŞMESİNDE HANGİ MADDELER VAR? ALTERNATİF UYGULAMALAR NELERDİR?
10 Ocak 2021 - 11:14 - Güncelleme: 10 Ocak 2021 - 11:33
Popüler uygulaması olan WhatsApp’ın, kullanıcılarına yönelik "zorunlu güncelleme" kararı tüm Türkiye’de tartışma konusu oldu… Yeni güncellemedeli gizlilik sözleşmesinde koşulları kabul eden uygulamayı kullanmaya devam edebilecekken, kabul etmeyenler WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak…

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan gizlilik sözleşmesinde, WhatsApp kullanıcı verilerini Facebook ile rahatça paylaşabilecek. Yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcılar ise uygulamayı 8 Şubat 2021 sonrası kullanamayacak.

Sözleşmede, Facebook'un azalan kullanım oranı ve popüleritesini, WhatsApp başta olmak üzere diğer grup şirketlerin kullanıcılarından sağladığı verileri pazarlayarak aşmaya çalışan sosyal medya devi, bu durumu şu cümlelerle açıkladı:

"Hizmetlerimizi kullandıkça ve Hizmetlerimiz üzerinden iletişim kurdukça bilgilerinizi paylaşırsınız. Biz de Hizmetlerimizi yürütmek, sunmak, iyileştirmek, anlamak, özelleştirmek, desteklemek ve pazarlamak amacıyla bilgilerinizi paylaşırız. Hizmetlerimiz ya da Facebook Şirketlerinin hizmetleri hakkında size pazarlama amaçlı içerikler gönderebiliriz."

ALTARNATİF UYGULAMALAR NELERDİR?


Popüler uygulaması olan WhatsApp’ın, kullanıcılarına yönelik "zorunlu güncelleme" kararı ile kullanıcılar altarnetif uygulamaları araştırmaya başladı. Türkiye’de şu an en çok konuşulan uygulamalar arasında 'Telegram Messenger' yer aldı. . WhatsApp'ın hemen ardından Türk mühendisleri tarafından geliştirilen yerli anlık mesajlaşma uygulaması BiP listenin üst sıralarında kendisine yer buldu.

 
Bu haber 1467 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum