Ali Tekinoğlu

Ali Tekinoğlu

[email protected]l.com

İ.K.A İNSANSIZ KARA ARACI'NA NE OLDU?

08 Temmuz 2021 - 18:23

Silahtan bağımsız olarak konumlandırılabilen, gözetleme kameraları sayesinde hedef tespiti yapabilecek böylece silahın sütre gerisinde gizlenmesini sağlayabilecek muhteşem bir icat.

En ince ayrıntılarına kadar düşünülmüş 8 serbestlik dereceli robot kol üzerine konumlandırılmış yüksek atış kabiliyetli silah sistemi.

Tabi ki merak edilen kısmı bu kadar devasa bir aracın şu an neden kullanılmadığı veya kullandırılmadığı…
Nokta atışlı füze projelerine başlamış olan o dönemin önemli şirketlerinden Ertuğrul Şirketler Grubu’nun sahibi Kemal Ertuğrul, Fetö terör örgütü tarafından kumpas yapılarak bütün işleri sekteye uğratıldı.

Ailesinin bir çok üyesine aynı şekilde operasyonlar yapıldı, anlayacağınız Fetö bu projeler yapılmasın diye Kemal Ertuğrul’a ve Ertuğrul savunmaya çöktü diyebiliriz…Kemal Ertuğrul’un FETÖ ile imtihanı

FETÖ örgütünün saflarını güçlendirmek için büyük iş adamlarını kendi yanlarına almaya yönelik harekatları artık yaygın bilinen bir gerçek.

15 Temmuz’dan sonra deşifre olan onlarca iş adamı da buna kanıt niteliğinde. Daha az bilinen bir gerçek ise FETÖ teklifini reddedip, örgütlere değil vatanına çalışmayı yeğleyen iş adamlarına ne olduğu. FETÖ, bu tür iş adamlarına elindeki bütün gücü kullanarak gerek yargıyı, gerek kurumları, gerekse bankaları iş adamı ve şirketlerinin karşısına çevirerek bu iş adamlarını batırmaya yönelik operasyonlar gerçekleştiriyordu.

Bunlara örnek vermek gerekirse ayakkabı sektörünün en büyük oyuncularından Hangar Ayakkabı’nın sahibi Alpaslan Selçuk ve 5000 çalışan barındıran USAŞ firmasının sahibi Asım Kalelioğlu FETÖ tekliflerini sonuna kadar reddedip örgütün ezici gücü tarafından batırılan isimler.Bir diğer isim ise Ertuğrul Şirketler Grubu’nun sahibi Kemal Ertuğrul. İnşaat taahhüt işleri yapan ve çimento fabrikası, beton üretim tesisleri, akaryakıt istasyonları olan Kemal Ertuğrul, 2007 yılında ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda savunma sanayine ar-ge yatırımlarına başlamasıyla FETÖ kadrajına girdi.

2011 yılında kendi sınıfında dünya birincisi olan başarılı bir insansız hava aracı (İHA) prototipi üreten Kemal Ertuğrul, FETÖ ile iş birliğini reddedince örgüt tarafından hedef alındı. Bir süre daha savunma sanayinde ar-ge başarılarını devam ettiren Kemal Ertuğrul’a karşı, 2012 yılının Mart ayında FETÖ operasyonu başladı.

Bir anda maliyeden ve bankalardan sahte evraklar ile baskı altına alınan şirketlerin, öte yandan taahhüt işlerindeki idarelerden hakkediş ödemeleri durduruldu. Gelir kaynakları kesilip bankalar tarafından icralara boğulan 60 senelik köklü şirket, 2 ay gibi kısa bir süreç içinde batırıldı.


 

Bu yazı 103 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum