Ali Tekinoğlu

Ali Tekinoğlu

[email protected]

KOZA, BOYDAK, ADLİYE, MÜLKİYE VE EMNİYETTEN SONRA SIRA AK PARTİ'YE GELDİ-2

19 Şubat 2021 - 11:23

Ali Türkaslan ve Gıyasi Öztürk’ün Ak Parti’ye operasyon yapmak için  başlattıkları Oda TV haberi üzerine yazı dizimizi kaleme almıştık. Ardından Ali Türkaslan bir köşe yazısı yazmış. İçinde ne ararsan var… Bir taraftan her şeyi birbirine karıştırmış aklınca diğer taraftan da bir isimden kasten hiç bahsetmemiş. Boydak Koza ile ilgili yazı yazılır da Gıyasi Öztürk’ten bahsedilmez mi? Biz de dilimiz döndüğünce yazılanları sırası ile analiz etmeye çalıştık.
1.Haber linkleri tıklandığında ‘Akın İpek-By Lock Yazışma’ haberinin kayyum haberinden önce değil sonra yapıldığı görülüyor. Önce Akın İpek, ardından kayyum haberi yaptım aldatmacasının amacı ne?
Ali Türkaslan, önce Akın İpek By Lock yazışma haberlerini daha sonra kayyum haberini yaptığını yazmış. Fakat kayyum haberi 23.07.2017’de yani önceki tarihte, Akın İpek By Lock yazışması 18.11.2017’de yani sonraki tarihte kaleme alınmış. 
Ali Türkaslan hangi tarihte hangi haberi yaptığını bilmeyecek kadar mı kendinden geçti? Hayır, tabi gayet sağlığı yerinde... Peki, tarihler niye saptırıldı, niye yalana başvurdu? 
- Akın İpek By Lock yazışmalarını yayınlayarak, kayyuma Akın İpek talebi ile operasyon yapmadık, yapsak Akın İpek aleyhinde olan By Lock yazışmalarını yayınlamazdık, biz kayyum haberinden öncede Koza ve Akın İpek ile ilgileniyorduk algısı yaratmak,

- By Lock yazışmalarını alıp kendisi ve Gıyasi Öztürk ile ilgili ifade var mı kontrol edip, yazışmaların kendileriyle ilgisi olmayınca rahat bir nefes aldılar. Yine haber yapalım da bu kez de, 2 gün sonra ‘Bu yazışmaları aldınız niye haber yapmadınız?’ gibi bir soru ile karşı karşıya kalmayalım düşüncesindelerdi. Ali Türkaslan, FETÖ kalkışması ile ilgili mesela Akın Öztürk, Adil Öksüz ve Kemal Batmaz gibi önem önceliği daha yüksek kişilerin haberlerini neden yapmamış da Koza’ya operasyon yapıldıktan bir kaç ay sonra Koza’nın firari eski yöneticisi Akın İpek hakkında haber yapmış?
Peki bu yazışmalar Akın İpek’in yargılandığı dosyada Akın İpek’in avukatından mı alınmış? Yoksa FETÖ’nün mallarını kurtarmaya görevli ekipten mi? Kayseri’den kalkıp bunlara ulaşmak kolay iş değil. Neydi bu çabanın amacı? Amaç Akın İpek’e karşı gibi görünmek,  başka bir şey değil!
Haber linkinde avukatın staj belgesi sadece 26 günü kapsıyor. 6 aylık stajı niye 26 gün yapmış? Avukat tekzip metninde başka ofislerde de staj yaptığını vurgulamış. Bunlar niye alınıp servis edilmemiş? Çünkü amaç FETÖ ile mücadele edenleri karalamak. Bu belgeler nereden geldi? Belgelerin, o tarihlerde Gıyasi Öztürk’ün avukat yeğeninden geldiği söyleniyor. Baroda o tarihlerde görevi varmış.

Şimdi Ali Türkaslan sen Fetullah Gülen fotoğrafları, videoları paylaşırken, 17-25 Aralık sürecinde FETÖ’CÜLER lehine Cumhurbaşkanı’na hakaret ederken FETÖ’CÜ olmuyorsun değil mi?
Gıyasi Öztürk gibi Akın İpek’in oğlu ile yakın arkadaş olup, kayyumun baktığı şirketlerdeki özel uçak ve oteli kullandıkları, uçakla otele tatile gittikleri yönünde önceki tarihlerde savcılık ifadesi bulunmasına rağmen, kayyuma operasyon yapılması tesadüf oluyor değil mi? 
Bir avukat, stajının 1/6’sını FETÖCÜ birinin yanında yapıyor diye FETÖCÜ oluveriyor. Ama siz olmuyorsunuz değil mi? İlginç değil mi? İşte tam da buna ‘ters algı’ deniliyor. 
Ali Türkaslan hakkında FETÖ beddua videolarını paylaşımları nedeniyle savcılığın takipsizlik kararı sanıldığı gibi Facebook hesabı çalındığı için değil aslında… Ali Tükaslan, savcılığın miladı  17-25 Aralık 2013 tarihi yerine, 15 Temmuz 2016 olarak kabul etmesi ve FETÖ paylaşımlarını 15 Temmuz 2016’dan önce yaptığı için takipsizlik alıyor. Yani takipsizlik kararları seni işin özünde FETÖ paylaşımları yapmadığın anlamına gelmiyor.

2. ‘Gazeteci’ komplo iddiaları ile iftiralara devam ediyor. Hedefte bu kez yine Boydak’a operasyon Yapan Kamu Görevlisi Savcı ve Emniyet Müdürü Var:
Vali yardımcısıyla ilgili olarak yayınladığı haber sonucu savcı dava açmış. Söz konusu savcının özel hayatı ile ilgili verilen detayın konu ile ilgisi olmamasına rağmen belirtmesi de yine kendisinin ‘gazeteciliğini’ ortaya koymuş. Bunun sorumlu gazetecilik anlayışı neresinde kamu yararı neresinde? İkinci evlilikten sana ne, kamuoyuna ne? Senin hakkını hukukunu savunduğun FETÖ’CÜLER gibi katalog evlilik mi yapılsaydı? Yapılmadığı için mi evliliğe bu kadar kafayı taktın? 
Türkaslan, eski Kayseri İl Emniyet Müdürünün eviyle ilgili araştırma yaparken ve eski emniyet müdürünün odasında savcıyı şikayetinin üzerinden 1 ay geçtikten sonra  güvenlik şubeden  çağrılmış… Yani savcı ve emniyet müdürü Ali Türkaslan’a komplo kurmuş, iftiranın komikliğine bakın…
Güvenlik şubeye gelen evrakın öncesinde 1 yıllık bir süreç var. Şikayetler önce Kayseri Başsavcılığı’na geliyor, Kayseri Başsavcılığı yetkisizliği ile evrakı Ankara’ya gönderildikten sonra Ankara Başsavcılığı ifade alınması için Kayseri’ye yazıyor. Bu süreç yaklaşık 1 yıl sürmüş. Bu gerçeğe rağmen karalamaya, çamur atmaya devam ediyorsun. Bu yaptığına gazetecilik değil  ‘ters algı’ deniliyor. 
Boydak ile ilgili haber yaparak kendini kahraman ilan ediyorsun da bu operasyonları yapan savcı ve il emniyet müdürünü nasıl komplocu ilan ediyorsun? Demek ki Boydak’ların malına el konulacağını beklemiyordun. Bu gelişme ve tutuklamalar canını çok sıkmış anlaşılan.
Peki, kendisi güvenlik şubeden neden avukatı ile gelmek üzere çıkmış? Burada klasik ve bilindik suçlu psikolojisi kendisini gösteriyor hem de açıkça! Suçlu olmasa avukatı ile ifade vermeyi niye istesin oraya kadar gitmişken, yoğun ‘gazeteci’ ya hani… Niye zaman kaybetsin, neden ifade vermesin? Neden avukatı ile istişare yapma gereği duysun? Güvenlik şubeden çıkar çıkmaz avukatını mı yoksa Gıyasi Öztürk’ü mü aradın ? Unutulmamasında yarar var:  “Havaya çıkan çekilir”

Bengü Türk TV’de yapılan Özel Haberde Ali Türkaslan’ın hesabının çalındığını iddia etmesinin klasik bir FETÖ’CÜ taktiği olduğu vurgulanmıştı. 
https://youtu.be/mfTmDRgq0_0
Sonra gitmiş HSK’ya dilekçe vermiş savcılar başka şehre görevlendirilmiş. HSK o tarihte Ali Türkaslan’ın ‘Hoca Efendi bu boynu altında kalasıcalara boşa beddua etmemiş’ yorumu ile ‘Fetullah Gülen Yılın Bedduası’ paylaşımını yaptığı zaman, Saman Yolu gibi FETÖ’cü yayın organlarını paylaştığını, 17-25 Aralık sürecinde ruhundaki ‘delilik’ ile sayın Cumhurbaşkanına küfür ettiğini bilseydi bu kararı almazdı.Peki Ali Türkaslan, mutfağında ankastre set üstü fırını ve dolapları olan yeni lüks evini, tümü sıfır aldığı ev eşyalarını hangi gelirin ile aldın? Arabanı, lüks yaşantını neye borçlusun? İnsanların evine ekmek götüremediği pandemi sürecinde sen nasıl evine poşet poşet mutfak alış verişi yapıyorsun? FETÖ ile mücadele eden kamu görevlileriyle uğraşmayla mı gelir elde ediyorsun? Yoksa Cumhurbaşkanına hakaret etmeyle mi? 
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sana bu hakaretten dolayı tazminat davası açarsa tazminatı hangi fondan ödeyeceksin? Sen gazeteciliği yanlış anlamışsın Ali Türkaslan! Bak nasıl ifade vermişsin; Ben aslında Ak Partiliyim. Deliliğin ifadene niye yansımamış? Bir insanda omurga olmalı demek ki. Yoksa böyle kıvırır… Sen Sayın Cumhurbaşkanına küfür et, sonra uydurma bir video görüntüsü ile ben AK Parti’ye oy verdim de. Adliye’de buna inansın öyle mi?
https://www.superhaber.tv/odatv-yazari-kendisini-ak-partiye-oy-verdim-diyerek-savundu-haber-279055
Bu gürül gürül akan suyun kaynağı ne? Açıkla da bilelim? Üst düzey kamu görevlilerine çamur atmanda sana sponsor olan kim? Gıyasi Öztürk’ün Akın İpek ile ailece arkadaş olduğu noter onaylı ispatlıyken senin de Fetullah Gülen, Zaman, Samanyolu, Emre Uslu, MİT Tırları, Ermeni Lobisi haberlerin ortadayken insanlara çamur ve iftira atman tesadüf mü? Böyle tesadüf olur mu? Olmaz…Peki Cumhurbaşkanına hakaret duruşması bittiğinde neden avukatın duruşma salonu önünde yanında 2 kişi ile birlikte durup kararı ilk sana yollamak yerine Gıyasi Öztürk’e gönderdi ? Avukat kimin avukatı anlaşılmadı!
Karara niye üçü birden şaşkın şaşkın bakıyorlardı duruşma salonu önünde? Cumhurbaşkanı’na hakaret edip paçayı kurtaracağını mı düşündünüz? Bu özgüveni neye, kime borçlusunuz? 
1 yıl 15 günlük hapis cezası senin 17-25 Aralık tarihinde Sayın Cumhurbaşkanına küfür etmenden kaynaklı olduğu için burada alınan cezanın süresi değil içeriği önemli.Bak ne yazmış içeriğinde:
Ankara 25. Asliye Ceza Mahkemesi 01.12.2020 tarih ve E: 2019/628, K: 2020/773 sayılı kararında; “1) 25 Şubat 2014 tarihinde “adam ne kadar çaldıysa şehzade ve tüm sülalesi gizleyemiyor” şeklinde mesaj yazdığı, 2) 25 Mart 2014 tarihinde “Başbakanın evindeki paraların boşaltılması yeni ses kaydı/Başçalan” başlığı ile bir video kaydının paylaşıldığı, 3) 31 Mart 2014 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan’ın sırtında para çuvalıyla ibadet eden insanların arasında geçtiği bir karikatürün “30 Mart’ın ayrı özeti” şeklinde yorum ile paylaştığı” 
Devlet, millet el ele göğüs göğüse FETÖ ve artıkları ile mücadele ederken Fetullah Gülen haininin fotoğrafını paylaşan, beddua videosunu paylaşan ‘Son Gülen iyi güler’ yazan Ali Türkaslan ve ona belge bilgi temin eden yapının daha nelere cüret edeceklerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz.Bu yazı 20990 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum