Ali Tekinoğlu

Ali Tekinoğlu

[email protected]

KOZA, BOYDAK, ADLİYE, MÜLKİYE VE EMNİYETTEN SONRA SIRA AK PARTİ'YE GELDİ

12 Ocak 2021 - 10:45

Kapatılan Odatv’nin “yazarı” Ali Türkaslan 17-25 Aralık sürecinde Sn. Cumhurbaşkanımızın fetö ile mücadele konusundaki açıklamalarına karşı fetö propagandası kapsamında Sn. Cumhurbaşkanımıza hakarette bulunmuştur.


Bunun üzerine Ankara 25. Asliye Ceza Mahkemesi 01.12.2020 tarih ve E: 2019/628, K: 2020/773 sayılı kararında; “1) 25 Şubat 2014 tarihinde “adam ne kadar çaldıysa şehzade ve tüm sülalesi gizleyemiyor” şeklinde mesaj yazdığı, 2) 25 Mart 2014 tarihinde “Başbakanın evindeki paraların boşaltılması yeni ses kaydı/Başçalan” başlığı ile bir video kaydının paylaşıldığı, 3) 31 Mart 2014 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan’ın sırtında para çuvalıyla ibadet eden insanların arasında geçtiği bir karikatürün “30 Mart’ın ayrı özeti” şeklinde yorum ile paylaştığı” vd. gerekçelerle Ali Türkaslana Sn. Cumhurbaşkanımıza hakaretten ceza vermiştir.


Bu paylaşımları yanı sıra “Hoca Efendi bu boynu altında kalasıcalara boşuna beddua etmemiş” yorumu ile “Fetullah Gülen yılın bedduası” videosunun paylaşımını yapmıştı.
Bununla da yetinmeyerek Samanyolu, Zaman gibi sözde gazetelerin yayınların haberlerinin yanı sıra FETÖ firarisi Emre Uslu ve terör örgütünün sosyal medyadaki operasyon hesabı Fuat Avni’ye ait paylaşımları da sık sık paylaşmıştı.

Gıyasi Öztürk yakın arkadaşı bir fetöcü şikayet ederek “fetö mağduru”, “fetö ile kavgalı” sıfatını kazanmıştır. Bu sıfat ile siyasilerle, yargı ve güvenlik birimleri ile ilişki kurmuş ve kamu görevlilerine “ters algı” ile operasyon yaptırmıştır.

Peki Koza’yla, Boydak’la, özellikle Kayseri’de fetö ile mücadele eden kamu görevlilerine Ali Türkaslan hangi ekipten bu talimatları almıştır ? Fetö ile mücadele edenleri karalamak kimin işine yaramaktadır ? Ali Türkaslan’ın yakın dostu Gıyasi Öztürk ile hangi ortak payda da buluşmuşlardır ? Kendi avukatını ve kendi öz yeğeni Av. Mehmet  Cenk Gür’ü Cumhurbaşkanı’na karşı savundurtan Gıyasi Öztürk kimdir ? Bir insan hem fetö ile mücadele ediyoruz deyip, diğer taraftan da Cumhurbaşkanı’na 17-25 sürecinde hakaret eden, terörist başı Fetullah Gülen bedduasını paylaşan bir insanla arkadaşlık yapar mı ? Yargılandığı süreçte, sosyal medyadaki gündelik fotoğraflarının altına, “Maşallah” yazar mı ? Öz yiğenine avukatlığını yaptırır mı ? Demek ki Gıyasi Öztürk’ün davası fetöye karşı değil. 


Gıyasi Öztürk’ün oğlunun Ali İpek ile yani Akın İpek’in oğlu ile ve Akın İpek’in eşi Nevin İpek ile arkadaş olduğu yani tanışıklığın ailecek olduğunun ispatı Ankara 50. Noterliği’nin;

11 Kasım 2016 tarih ve 20449 yev. no.
11 Kasım 2016 tarih ve 20450 yev. no.
11 Kasım 2016 tarih ve 20451 yev. no.
22 Kasım 2016 tarih ve 20913 yev. no.
           
“E-TESPİT TUTANAĞI” ile ispatlıdır.

          
  22 Kasım 2016 tarih ve 20913 yev. no.lu belgede Ali İpek’in Gıyasi Öztürk oğlu Özmen Öztürk’e “neden abi bende insanım” dediği görülmektedir.

            Özetle tanışıklık sadece arkadaş ekleme, takipleşme ile sınırlı değildir.

            Gıyasi Öztürk kendisi hakkında fetö ele başı Fetullah Gülen’i ziyaret ettiği yönünde yapılan gazeteye gönderdiği tekzip metninde “görüşmedim” demek yerine hakkında verilen takipsizlik kararlarından bahsetmiş ve Yargı İmamı M. Rasim Kuseyri’yi Ertuğrul İnşaat davasında “devreye girdiğini” belirtmiş, kendi hissedarı olduğu Emda İnş. vb.’nin avukatı olduğunu tekzip metnine yazmayı unutmuştur ! Aleyhindeki haber içeriğine Ankara Adliyesi bir gün içinde yayın yasağını kararı vermiştir. Yani fetöcülerle ilgili iddialar kamuoyu bilgisine sunumu engellenmiştir.


Gıyasi Öztürk tekrar Ali Türkaslan üzerinden odatv ile kurduğu bağlantı sonucu “AKP’de kaynayan kazanın kapağı açıldı” başlıklı yazıda özetle Gıyasi Öztürk ile fetö Yargı İmamı M. Rasim Kuseyri’yi Ak Parti’nin kuruluş aşamasından tanıdığını, Başbakan Yardımcısı ve bir milletvekili ile de yakın ilişkide olduğu yönündeki ifade metinlerini odatv’de yayınlattırmıştır.
Gıyasi Öztürk bu haber ile AK Parti’yi alçak fetöcü imamlar mı kurdu demektedir ? Bunu niye haberleştirmiştir ? İfadede adı geçen siyasi, siyasiler ile bir derdi varsa neden ifadesindeki “2002’de Ak Parti kurulurken tanıştım” ifadesinin üzerini kapatmadan haber yaptırmıştır ? Bütün bunlar değerlendirildiğinde AK Parti’nin kapatılmaya çalışılması için zemin hazırlandığı, hükümete karşı duran, muhalif görüşlü kesimler ile odatv’ye malzeme verildiği ya da “Ak Parti’yi fetöcüler kurdu, adamlar suçsuz, genel af yapılsın ?” zemin hazırlanıyor dışında başka ne anlam çıkmaktadır ?

AK Parti neden hedeftedir ?
 

Bu yazı 21451 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum