Enes Ünlü

Enes Ünlü

Enes Ünlü'nün Kaleminden
[email protected]

FUTBOL'A DESTEK VER KAYSERİ!

25 Ocak 2021 - 11:59 - Güncelleme: 25 Ocak 2021 - 12:08

Evet bilindiği üzere bu sezon Kayseri’yi Bölgesel Amatör Lig’de 4 takımımız temsil edecek. Aslında baktığımız zaman her ne kadar Kayseri için gurur verici ve göğüs kabartıcı bir durum olsada maalesef ki Profesyonel ligler de Kayserispor dışında bir takımımızın olmaması da bir o kadar acı verici.

Nedir sıkıntı yanlış yönetim anlayışı mı yoksa futbolu işi bilenlere emanet etmek yerine tamamen maddi anlamda çok güçlü olup hiçbir futbol bilgisine sahip olmayan ve işi ile futbolu birbirine karıştıran zihniyet mi?
Merak ediyorum baktığımız zaman Kayseri’nin 3’te biri olmayan memleketler futbol şehride, 2 milyon nüfusa yaklaşmış Kayseri futbol şehri değil mi? Aslında anlatılacak söylenecek birçok şey var ama maalesef düşündüğümüz her şey söylenmiyor söylense’de hiçbir yaraya merhem olmuyor.

Ne acıdır ki önümüzde UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele etmiş Atletico Madrid gibi dünya devini Kayseri’ye getirmiş bir Kayseri Erciyesspor örneği var…

Neymiş efendim Kayseri’ye iki takım fazlaymış, Kayseri iki takımı kaldırmazmış. Bırakın kardeşim bu işleri siz yarattığınız imaja bakın. Şu anki duruma baktığımız zaman Lig’de inişli çıkışlı bir performans sergileyen Kayserispor’un geleceği merak konusu, böyle bir değeri, şehrin markası Kayserispor’u heba etmeyelim yönetim olarak şehir olarak sahip çıkalım, sahip çıkalım ki “Koskoca Kayseri’nin düştüğü durumlara bak” dedirtmeyelim.

Aynı şekilde şehrimizi Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) temsil edecek kulüplerimize de sahip çıkalım el ele verelim en az 3. Lig’de bir Kayseri takımı izleyelim…

Saygılarımla...
 

Bu yazı 1438 defa okunmuştur.