Ezgi Bilge Deniz

Ezgi Bilge Deniz

PANDEMİDE ÇOCUK OLMAK
[email protected]

ŞİMDİ BAKIM ZAMANI: "IŞILDAYAN SAÇLAR" İÇİN KÜR VE TARİFLER…

12 Ocak 2021 - 16:07

Kadınlar için oldukça önemli ve imajı bütünleyen bir parça olan saçlar geçmişten günümüze doğal yağlarla ve belki de yemeklerimizde kullandığımız ürünlerle kolaylıkla bakımını sağlayabildiğimiz bir alan olmuştur. Pandemi süresince evde geçen vakitlerimizde belki kendimizi temizliğe, yemeğe, çocuklarımıza veya arkadaşlarımızla sohbete vermiş olabiliriz ancak şimdi bakım zamanı…


Kendimize, öz bakımımıza, saçlarımıza diğer herşey kadar zaman ayırabiliriz ve ayırmalıyız. Aşağıda belli başlı sorunlara çözüm olabilecek saç bakım kürlerini sizler için hazırladık. Kuru saçlara sahipseniz bu basit karışımı maske olarak saçlarınıza uygulayarak daha nemli ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Tabi haftada bir şeklinde düzenli uygulamanızda tavsiyemiz..“BU BAKIM KÜRÜ ÇÖZÜMÜNÜZ OLABİLİR”

1 çay kaşığı bal , 1 yumurta , 1 yemek kaşığı elma sirkesi.
Kepeklenme veya egzamaya yakın deri dökülmesi gibi bir sorununuz varsa bu bakım kürü çözümünüz olabilir. Saç diplerini nemlendirip kıl köklerinin bakımını yaparken daha sağlıklı bir saç derisi ve saçlara bu karışım sayesinde sahip olabilirsiniz.
“SAÇLAR İÇİN DEVA NİTELİĞİNDE”

2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı, 4 çay kaşığı esmer şeker, 5 damla nane yağı 2 damla çay ağacı yağı.
Bu tarifimiz ise cansız ve soluk saçlar için bir deva niteliğinde. Çok basit ürünlerle yapabileceğiniz bu karışımı düzenli uyguladığınızda daha dolgun bakımlı ve canlı saçlara sahip olmanız mümkün.


“ÇABUK UZAYAN SAÇLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ”

4 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı.

Yavaş uzayan saçlar; birçoğumuzun ortak derdi saç köklerini beslemek uzama sürecinde oldukça önemli bu tarifimizde saç uzamasını hızlandıran gıdaların karışımıyla doğal bir şekilde daha hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.“HEM ŞEKİL ALSIN HEM BAKIMLI OLSUN DİYENLERE”

1 yemek kaşığı tarçın, 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı.
Daha şekilli saçlar için olan bu tarifimiz yine düzenli kullanımda saçlarınızın doğal şeklini korumasına yardımcı olurken bakımlı saçlar elde etmenizi sağlayacak.

“YAĞLI SAÇLARA BİREBİR ÇÖZÜM”

1su bardağı yeşil çay, 2 damla nane yağı, 1 yemek kaşığı elma sirkesi.
Yağlı saçlar için birebir çözüm bu tarifte. Daha uzun sürede yağlanan ve sık yıkama gerektirmeyen saçlara sahip olmak için bu tarifi gönül rahatlığıyla yapıp saçlarınıza maske olarak uygulayabilirsiniz.

“YIPRANMIŞ SAÇLAR ARTIK DAHA GÜÇLÜ”

1 yumurtanın beyazı, yarım limonun suyu.
Boyadan, ısıdan, denizden, güneşten ve benzeri tüm etkilerden yıpranmış saçlar için olan bu tarifimiz saçların daha güçlü olmasına yardımcı olurken dokuyu da pürüzsüzleştiriyor.
 

Bu yazı 1438 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum