Murat Armut

Murat Armut

[email protected]

AMATÖR KULÜPLER SAHİPSİZ Mİ?

17 Aralık 2020 - 15:19

Amatör sporun sorunlarını bu yazımda ele alıyorum. Çünkü en büyük sebebi maalesef amatör sporun sahipsizliğidir. Her ne kadar ASKF adı verilen, ASKF her şehirde ve Kayseri’de organize olsada, amatör branşların sorunları çerçevesinde kaldığı maalesef bir gerçektir. Amatör branşlardaki bu sahipsizlik, başta futbol olmak üzere tüm spor dallarında sporcu yetişmesini engellemekte netice olarak ülkemizin sportif başarısı düşmektedir.
Maalesef Covid-19 pandemisi her geçen gün yeni bir sıkıntı belirtmiştir. Amatör Sporlarda da ciddi sıkıntılarda belirmiştir. Kayseri’de 250 Tane Amatör Kulüp bulunmasına rağmen takımlar antrenmana 10’ar kişilik futbolcularla çıkıyor.
2020-2021 sezonunda amatör müsabakalar oynanmadığı takdirde amatör sporun ölümüne, netice olarak ise yeni sporcu yetişmesine engel bir durum olacaktır.
Kayseri’nin ve Ülkemizin spor dallarında başarısının artması için tüm Amatör spor kulüplerine ve spor dallarına önem verilmesi ve desteklenmesi gerekmektedir. Kayseri Amatörünün bütün çabalarına rağmen BAL Ligi’nde 4 Kulübün mücadele etmesi ve profesyonel ligler de sadece Kayserispor’un bulunması gerçekten üzücü bir durumdur.
Amatör Kulüplerden çıkacak olan sporcular Kayserimizin en büyük tanıtım değeri olacaktır.
 

Bu yazı 1830 defa okunmuştur.