Serbülent Altıparmak

Serbülent Altıparmak

[email protected]

TAM KAPANMA! SORULAR, SORULAR, SORUNLAR

30 Nisan 2021 - 16:37 - Güncelleme: 30 Nisan 2021 - 19:06

Evet sonunda geldi kapandık. Aylardır söyledim, söyledik ve söylediler ve uygulamaya alındı. Tam bir yıl geciktik ama...
Sayın Cumhurbaşkanının takdirleri ile 29 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri arasında artık vatandaş evinde kalacak.
Mutlu bir şekilde ramazan orucunu tutacak ve sonunda da Ramazan Bayramı’nı kutlayacak!!!
Bir de dün akşam ekonomik olarak yaşanacak olan sıkıntıları bertaraf etmek amacıyla bir paket program açıklandı. Toplamda 5 Milyar TL tutarlı KOSGEB kanalı ile imalatçı küçük esnafa 30 bin TL küçük işletmelere de 75 Bin TL 3 yıl ödemesiz 6 ayda bir ödemeli sıfır faizli kredi verileceği açıklandı. Başkaca detaylar da var ama bu paketin açıkçası piyasada kâle alınmadığını söyleyebilirim.
Neden alınsın ki? Kimler alacak alsa neye yetecek? Bu soruların cevaplarını vermek gerçekten çok zor zannediyorum.
Kapanma derken biz bunu kastetmemiştik aslında. Kapanma derken tam kapanmaydı. Ama istisna listesine bakınca da bu nasıl bir kapanma diye de sormak gerekiyor. Ticari faaliyetini sürdüren işletmelere öncesinde bir tedbirler paketini oluşturmadan kapanıyoruz demek, ödemelerini de durdurduk demek abesle iştigaldir.
Çeklerin ödemelerini merkezi takası kapatarak durduruyoruz, 1 Haziran 2021 tarihine kadar erteliyoruz...
Ödemeler durdu tamam da tahsilat yapacak olan tüccar ne yapacak? Bu ödemeleri durdurursan tahsilatı yapacak olan kişi ne yapacak?

Yahu bu adamlar ödemelerini nasıl yapacak? Maaşları nasıl ödeyecek? Kredi taksit ödemelerini, spot kredilerini, vergi ve sgk ödemelerini nasıl yapacak? Birçok soruyu içinde barındıran bir yazı oldu kusura bakmayın ama bu soruların cevaplarını veremeden KAPANIN demenin ne anlamı var?   
Sayın Hükümet Yetkilileri, Başdanışmanlar, Danışmanlar ve diğer ismini zikredemediğim değerli yöneticiler; Halkın içinden gelen seslere karşı neden kulaklar tıkalı? Duymuyor musunuz?
Türk Milleti zorluklar içerisinde yaşamaktan artık sıkıldılar, bunaldılar, tıkandılar artık.
Bazen siyasetten uzak olarak yazmak istiyorum ama maalesef aklımızın ve fikrimizin gücü buna engel oluyor.
Artık siyasetçilerimizin yaş ortalamasının 35-55 arasında olması gerekiyor. Bırakın artık lütfen genç ve aktif olarak MATEMATİK-BİLİM-İLİM ile gerçekleri hesaplayacak, sorunlara karşı etkin planlamalar yapacak kişiler tarafından yönetilelim.
Buradan seslenmek istiyorum hem iktidara hem de muhalefete bırakın gidin ve yerinizi artık bizler gibi ya da bizlere benzeyen insanlara bırakın.
Futbol takımı tutar gibi siyasete bakan insanların gerçekleri görmesini istiyorum lütfen artık gerçekleri görün ve TİTREYİP KENDİNİZE DÖNÜN DOĞRULARI GÖRÜN.

DEĞİŞMEK İÇİN DEĞİŞMEK GEREKİR. 
Serbülent ALTIPARMAK
Finans Danışmanı


 

Bu yazı 116 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum