Şeyda Aşatır

Şeyda Aşatır

[email protected]

VELİ AĞABEYİMİZE VEDA...

16 Nisan 2021 - 12:37

Veli abi bizi erkenden bırakıp gittin. Daha seninle ne güzel işler yapacaktık. Çok erken gittin… Bugün cemiyete girdiğimde senin hep oturduğun koltuğun boş kaldığını görünce içim cız etti. Cemiyetimizin penceresinin manzarası bile eskisi kadar güzel gelmedi.

Cenazende seni seven herkes vardı. Şehir dışından bile bir sürü dostun geldi. Herkesin gönlünde öyle güzel yer etmişsin ki... Herkese dokundun, herkesin (senin gibi düşünsün düşünmesin) yanında oldun, cemiyet başkanı, meslek büyüğümüz, baba gibi oldun hepimize. Bizim jenerasyonun babasıydın, hep elin sırtımızdaydı. Ne sıkıntımız olsa arasak, 'ablacığım ben seni 5 dakikadan arıyorum' der konuyu çözüp arardın. Sen gittin bizim jenerasyon yetim kaldı.

Şunu hiç unutmayacağım en çok içimi bu acıtıyor; Cemiyetimizin seçiminin olduğu gün moral olsun diye sana fotoğraf çekip attım, 'çalışıyoruz abi' dedim. O mesajımı göremedin.

Sen küsleri barıştırırdın, biri senin arkandan konuşmuş olsa duysan, sana bunu söyleyeni sustururdun, yapıcıydın herkesle dengeyi sağladın. Veli abi sen sadece basın camiası için değil Kayseri'nin denge unsuruydun. Hep orta yolu bulurdun... Senin kadar sabırlı bir adam daha görmedim...

***

Kim Cemiyeti ziyaret ederse hangi partiden, hangi konumda olursa olsun tüm misafirlere, 'basın mensuplarının bir an önce aşılanması lazım. Öncelikli gruplara alınması gerekiyor. Sizin aracılığınızla dile getirelim' derdi. O kadar mücadele etti ki aşı için şu an biz aşılanıyorsak payı olduğunu düşünüyorum. Ve Veli abi hastaneye yattıktan sonra bize aşı olma hakkı tanındı. Tabiki ecel ona inancımız tam ama işte insan oğlunun aklına geliyor, 'Veli abi aşı olmuş olsaydı şu an aramızda olur muydu?'

 Yani şimdi şunu söylemeden geçemeyeceğim; bizim ülkemizde aşıya ulaşmak için çırpınıp daha sonra hayatlarını kaybeden insanların vebalini Libya'ya aşı gönderenler nasıl ödeyecek?

Kimse kusura bakmasın bizim ülkemizde günlük 250 kişi ölüyorken Libya' ya aşı göndermek şovdur.

 Başka bir şov daha var bunu da dile getirmezsem Veli abime ayıp olur. Birilerini görüyorum sosyal medyada sanırsınız Veli abi hayattayken can dostuydu. Şunu kimse aklından çıkarmasın Kayseri basınının bir 'Veli Altınkaya' sı daha yok. Arkasından sövenler şimdi 'kardeşim, dostum, meslektaşım' yazıyor sosyal medya hesaplarına. Bunu yazanlardan biri hırsız zaten. Veli abinin yeri dolmaz onu zaten biliyoruz da sizde böyle yaparak günah örtemezsiniz ve kendinize bir yer bulamazsınız buna hiç kimse izin vermez.

Veli Abim... Seni unutmayacağız, bize bıraktığın miraslara Cemiyetimize, basın müzemize gözümüz gibi bakacağız. Hala inanamıyorum... Toprağın bol olsun, mekanın cennet olsun büyük usta...

Bu yazı 260 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum