Bayram hoca haddini bilmedi

Hes Kablo Kayserispor, 8 yeni transferinden, sakat olan Pedro’dan ve henüz imza atmayan forvet futbolcusu dahil 10 futbolcudan yoksun çıktığı Kasımpaşa maçında haddini bilerek, rakibini iyi analiz ederek, nerede ne yapması gerektiğini iyi idrak ederek oynadı.

Futbol şansının da yanında olduğu bir günde galip gelerek lige 3 puanla başlayan Hes Kablo Kayserispor, ne yazık ki aynı performansı Alanyaspor deplasmanında sergileyemedi.

Bir hafta öncesine gidecek olursak, Kasımpaşa maçı sonrasında teknik direktör Bayram Bektaş galibiyeti “Haddimizi bilerek oynadık” diye özetlemişti. Saha içerisindeki mücadelesi ile haddini, kendini aşıp coşan, çok iyi performans sergileyen oyuncular vardı.
Öyle ki; tek işleri Kayserispor formasını hakkıyla giymek, verilen görevi yerine getirmek iken “sosyal medyada ne olup bitiyor” mevzularına konsantre olanlar keşke aynı hassasiyeti Alanyaspor maçı için de gösterselerdi. 

Aslında Alanyaspor yenilgisinden ötürü biraz da kendime kızıyorum.. Kasımpaşa maçı öncesinde “ihmalkarlığın daniskası” diye yazdığım yazı kamçı görevini yapmış ve futbolcular bana hırslanıp oynamış ve maç kazanmış. 
Kendileri öyle diyor!
Keşke diyorum!
Alanyaspor maçı öncesinde de bir başka dosyayı ortaya atsaydım da, futbolcular yine hırslanıp kazansalardı!

Gelelim yazımın başlığındaki mevzuya..
Futbolcular, Alanyaspor maçında rakibin bileğini malesef bükemedi. Buna kötü futbol kadar, kenarda bulunan Bayram hoca da sebebiyet verdi. Kendisinin söylemiyle ifade edecek olursam, Bayram hoca haddini bilmedi!
Lafı eveleyip gevelemeye gerek yok. Amerikayı yeniden keşfetmenin de anlamı yok. Silviu Lung, Sapunaru, Gustavo hatta Pedro Henrique gibi futbolcular sakat veya cezalı olmadığı sürece bu takımında oynar. Soyunma odasında kadro yazılırken ilk bunların isimleri yazılır.
Kesik yemezler!  
Çünkü, canını dişine takıp bu takım içiin oynarlar..
Laf üretmez işine bakar.
Hele hele bir önceki hafta iyi oynamışken..

Sormak istiyorum; Kasımpaşa maçı sonrasında Sapunaru ve Zoran kesik yiyecek ne yaptı?
Ben araştırdım, sordum soruşturdum.
Ne sakat ne cezalı!
Oynamayacaklarını soyunma odasında öğreniyorlar. Sebebi ise daha ilginç. Bayram hoca bir oyun anlayışı deniyormuş!
Bayram hoca, deneyecekse başka oyuncular üzerinde denemeli. Stoper gibi kritik bir mevkide oynayan takımın savunma bakanı olarak görülen bir isim ve mevkisinde denenmez!
Zoran ne olursa olsun, dünkü maçta ilk 11’i hakeden birisiydi. Bayram hoca, eğer takım içerisinde bir ahenk yakalayacaksa önce adalet duygusunun sağlam olduğunu göstermeli!
Yoksa giden gidene olur..
Olan da Kayserispor‘a olur!

Bir dakika ya!
Acaba diyorum, Bayram hoca ligin başladığının farkında değil mi? Kasımpaşa ve Alanyaspor maçlarını acaba hazırlık maçı filan diye mi düşünüyor!

Yok yaaaa!
Sanmam!
Öyle olsa zaten muhteşem Bülent (!) onu uyarır. Geçen sezon Prosinecki’nin tüm yanlış adımlarını düzelten bu sezon Berna hanımın ve kulübün yanlış yapmasına müsade etmeyen birisi!

O zaman olsa olsa Bayram hoca, şapkasından tavşan çıkarma planında. Yoksa Attamah‘ın stoperde ne işi var. Sapunaru’nun kulübede ne işi var. 2-3 maça çıkan ancak kariyeri hiç de içaçıcı olmayan sırf Fransa’dan geldi diye bir oyuncunun Kayserispor forvetinde ne işi var!

Bu çocuk, eğer Kayserispor’un aradığı forvet olursa yüzyılın transferi olur! Kanga belki çiğ et yemiyor olabilir ama bu performansı ile tüm taraftara kafayı yedireceği aşikar!

Vel hasılı kelam. Kayserispor, yine bir Alanyaspor maçını yine bir yanlış hamleler neticesinde kaybetti. Kayserispor’un önünde iki önemli maç var. Sarı kırmızılılar önce Erzurumspor ardından Ankaragücü ile kritik maçlara çıkacak. Umarım Alanyaspor maçındaki yanlış hamleleri görmeyiz. Umarım, geçen sezon mumla aradığımız puanları, denk takımlara karşı bonkörce dağıtan bir Kayserispor görmeyiz! Umarım bu yazı da birilerini yine kamçılar da, kazanan Kayserispor olur.

Herkese Koronavirüsten uzak, mutlu, huzurlu, bereketli, hayırlı bir hafta diliyorum.
Kalın sağlıcakla..

admin

Öncekini oku

Kayseri’de açılan şirket sayısı düştü

Sonrakini oku

İYİ Partili Adnan Kenanoğlu 2020-2021 Eğitim Dönemi İlk Defa Çok Buruk Açılacak!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

test